Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

pravyplaninar

Hrad Lukov

138 fotek 14.1.2018 33 zobrazení
Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou. Hrad má rozsáhlou historii a je opředen o řadu pověstí, z nichž ta nejznámější je o zakopaném pokladu templářů, jenž je ukryt v podzemních chodbách. Lukovský hrad je zasazen do jedinečné přírody a svým kouzlem evokuje pocity dob dávno minulých. Kolem hradu jsou k vidění skalní stěny zvané Králky s tajemnými vytesanýmy ornamenty, památný Valdštejnův dub či rybník Bezedník ukrytý v lesích pod hradem.

Jako velké plus beru to, že hrad je pro širokou veřejnost otevřen i v zimě. Hradní brána je otevřena a je možno přispět vstupné do zde umístěné kasičky. Jaký to rozdíl oproti mnoha jiným hradům u nás, kde je prostě přes zimu zavřeno a je potřeba někde stéci hradní zeď. Určitě milá pozornost pro návštěvníky.

Podle pověstí je na hradě Lukov v dlouhých podzemních chodbách ukryté velké množství zlata a stříbra. Prý jde o jeden ze ztracených pokladů templářů, kteří tu údajně chvíli sídlili. Kolem půlnoci tu jezdí na koni bezhlavý templář v bílém hávu a poklad mu hlídá samotný čert se čtyřma očima. Ke všemu tu pobývá zlatá kachna, co každou noc snese tři zlaté dukáty. Kdo by je chtěl vzít, toho omámí svým syčením. Pak ho zlí duchové odnesou k podzemnímu jezírku, kde se prý koupávali templáři.
reklama
Reklama
Co si představujeme dnes pod pojmem láska? Oceňovaná e-kniha Dáma s veverkou.
Stáhnout e-knihu ZDARMA

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron